Ülihea hinnaga üllatuslik telefon - Xiaomi PocoPhone F1 1

Oled otsimas telefoni, mille hinna-kvaliteedi suhet iseloomustab tõeline harmoonia? PocoPhone F1 on Hiina tootja Xiaomi vastus teiste brändide tippklassitelefonidele, mille pea ainsaks erinevuseks on konkurentide tippmudelitest väiksem hind.

Ülihea hinnaga üllatuslik telefon - Xiaomi PocoPhone F1

Muide, sõna “väike” sisaldub hiinakeelses firma nimes Xiaomi ja “vähe” hispaania keelest tuletatud telefoni nimes, mille suupärasemaks variandiks on saanud juba PocoPhone F1.

Suhteliselt väike ehk teisisõnu ka täpselt paraja suurusega oma 6,18" ekraani arvestades on antud nutitelefon ka mõõtmetelt: 5.5 x 7.52 x 0.80 cm ja kaaluks on mõõdukad 182 g.

Vaata telefoni täpsemaid andmeid ja hinda lähemalt Kaup24 e-poes. ja tutvu ka telefoni juurde sobivate lisadega.

Paljude arvates 300-400€ hinnaklassis parima nutitelefonina on PocoPhone F1 leidnud Eestist arvukalt fänne juba alates telefoni turule jõudmisest augustis 2018.

Võib kindel olla, et ka 2019. aasta sügisel on see telefon igas mõttes endiselt konkurentsivõimeline. Seda ka keskmisest aktiivsema kasutaja jaoks, kes ootab telefonilt head aku kestvust ja parajalt suurt ekraani koos suutlikkusega mitmeid äppe korraga jooksutada.

Kiire ja hea töövõimega

PocoPhone F1 muutmälu 6 GB on piisav selleks, et kasutada korraga 10+ erinevat äppi. Tänu suurele mälu mahule töötab telefon ja suurema koormusega laitmatult ja saad kasutada olulisi programme ning rakendusi ilma viivituste ja hangumishirmuta. Telefoni sisemäluks on vägagi helded 128 GB. Aga kui tunned, et see pole ikka piisav kõikide meeleolukate piltide või videote salvestamiseks, siis saad mälu mahtu suurendada veelgi kuni 256 GB võrra, ostes telefoni soovitud suurusega microSD mälukaardi.

Protsessoriks telefonis on järjest enam võrdlevaid teste võitev Snapdragon 845. Ning huvitav on teada, et selle telefoni kiipidel on kasutusel ka vedelikjahutus, et kiirelt töötav aparaat üle ei kuumeneks.

Tutvu telefoni värvivaliku ja saadavusega lähemalt siit.

Suurepärane aku

Kiitus ja kummardused Poco F1 sisseehitatud aku vastupidavusele. Numbrina väljendatuna on see 4000 mAh, mis võrreldes enamlevinud 3000mAh akudega mahutab kolmandiku rohkem energiat laadimiskordade vahel.

gsmarena.com akutestis sai PocoPhone F1 tulemuseks 94h kestvushinnangu, mis on suurepärane tulemus.

Telefoniga tuleb kaasa ka kiirlaadija, mis poole tunni jooksul laeb orienteeruvalt 35% tühjenenud akust.

Telefoni ekraan on suure diagonaali ja "kulmuga"

Ekraaniks pole telefonil küll viimane sõna vaid IPS LCD, aga pilt on ometi väga selge ja hea kontrastsusega, ka päikesepaistel. Diagonaaliks on ekraanil keskmisest suurem 6.18 tolli (ca 16 cm) ja resolutsiooniks igati terav 1080 x 2246.

Mõni tõrvatilk ka meepotis - kaamera

Nutitelefoni valimisel on üks tähtsamaid omadusi ka selle kaamera. PocoPhone’il on olemas nii 20megapiksline esikaamera ja ka tagumine kaameraduo megapikslitega 12+5, millega pildistades saad päevasel ajal väga kvaliteetseid ülesvõtteid. Pimedamas kohas või ajal pildistamisel sõltub juba sinu eelistustest, kas telefoni kaamera töö on küllaldane või mitte. Sotsialmeediasse postitamiseks õhtuhämaruses tehtud kaader tõenäoliselt sobib, suureks väljatrükiks pigem mitte.

Väikese puuduse saab Poco F1 kirja sellega, et tal puudub NFC (Near Field Communication) funktsioon. Ehk siis Eestiski üha populaarsemaks muutuvat viipemakset selle telefoniga kahjuks teha ei saa.

FM-raadio, kõrvaklapipesa ja kaks SIM-kaardi pesa

Traditsiooniliselt tuleb telefoniga kaasa FM-raadio ja MP3-mängija. Ning sel telefonil on olemas sisseehitatud stereokõlarid, sest lisaks põhikõlarile töötab ka kuular kõlarina. Kõigile oma muusikat kuulata armastavatele ostjatele teadmiseks, et kõrvaklappe selle telefoniga kahjuks kaasa ei tule. Aga telefonil on 3,5 mm pesa, kuhu võib sobida mõni olemasolev kõrvaklapipaar kodust.

Paaridest veel rääkides, siis Poco F1 on olemas kaks SIM-kaardi pesa, nii et edukalt saab telefoni ühendada oma era- ja töönumbri. Ning et ei oleks kahtlust, et sina oled ikka sina, on võimalus kasutada ka hästi toimivat sõrmejäljelugejat. See on üks mugav võimalus tagada oma telefoni ja andmete turvalisus.

Vähese raha eest palju telefoni

PocoPhone F1 on kindel märk sellest, et väärt nutitelefonide hinnad ei ole enam ulmelised. ~300€ hinnaklassis on võimalik saada fantastilise ekraani ja aku vastupidavusega telefon, mis omadustelt annab silmad ette ka kaks korda kallimatele mudelitele.

Kaup24.ee - telli telefon soodsalt, telli internetist!

26.02.2019 00:00
Sisuturundus

Kommentaarid

poku 5 kuud 3 nädalat tagasi
tõesti ei tea miks peaks pooliku õuna eest poole rohkem maksma. pilukad on pisema raha eest täitsa roogitava räime moodustanud. aga isegi see võiks veel poole odavam olla.

©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.