Kuidas pildistada ilutulestikku?

Kui oled püüdnud ettevalmistuseta ilutulestikku pildistada, oled pärast pilte vaadates kindlasti avastanud, et päris elus imeilus vaatemäng on läbi kaamerasilma mannetu ja igav – kui miski üldse pildile jäi. Kuidas ilutulestikust tõeliselt ilusaid pilte teha?

Kuidas pildistada ilutulestikku?

1. Vali pildistamiskoht varakult

Õige koha valik on väga tähtis, sest hea oleks, kui pildile ei jääks ainult raketid, vaid ka põnev taust. Varemed, linnavaade või mägine maastik on head variandid, mis annavad pildile sügavust ja näitavad, kui suured raketipaugud tegelikult olid. Kui taustal olevad asjad on valgustatud, peaksid proovima neist enne pimeduses pilti teha. On võimalus, et päris elus valgena tunduv valgus paistab läbi kaamera hoopis kollakam. Kui teed pildid varakult, saad kaamera sätteid muuta, et pildid tuleksid kohe õige värvustasakaaluga. Samas saad värvustasakaalu ka pärast töötluses muuta.

Kõik kuus tähtsat sammu ilutulestiku jäädvustamiseks on kirja pandud Digi detsembrikuu rubriigis "Kuidas..."

18.12.2018 00:00
Kuidas...

Kommentaarid


©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.