Murrame juhtmetest vabaks!

Viimased kolm aastat on Yamaha lisanud oma helitoodetesse juhtmevabadust nimega MusicCast. Proovime järele sügisel sellesse ritta lisandunud riiulikõlarid MusicCast 20 ja MusicCast 50.

Murrame juhtmetest vabaks!

Ümarate ja tagasihoidlikult stiilsete kõlarite erinevus on eelkõige suuruses: MC20 on kaheribaline monokõlar, MC50 on sarnaste elementidega stereokõlar. Heli saab neisse siirduda igal mõeldaval viisil: Bluetoothi ja Wi-Fi vahendusel, aga MC50-l on olemas ka optiline digisisend, 3,5 mm stereopesa ja RCA-stereopaar. Mõlemal on ka netikaablipesa. Toitejuhet on samuti vaja, akut neis pole.

Nii palju võimalusi

Neid võib kasutada tavaliste aktiiv- või Bluetooth-kõlaritena, kuid see oleks selge raiskamine, sest MusicCast on Yamaha mitme toa helisüsteem mille keskmeks on äpp. MusicCasti kõlari esmane seadistamine näeb välja nii: tuleb äpist teha valik „lisa uus kõlar” ja siis kõlar sisse lülitada. Seejärel tekitab kõlar ajutise Wi-Fi leviala, mille külge tuleb nutiseade ühendada. Järgmisena vali koduse (või soovitud koha) ruuteri Wi-Fi leviala, toksi selle parool, pane kõlarile nimi (koos pildiga) ja ongi valmis.

Edaspidi on kõik MusicCasti seadmed nähtavad äpi koduekraanil ja nüüd saab nendega teha sõna otseses mõttes mida iganes. Võimalik on neid mis tahes kombinatsioonides grupeerida, see tähendab sünkroonis mängima panna. Neli taolist kombinatsiooni saab salvestada kiirvalikutena.

Kaks MC20 võid ühendada stereopaariks, lisada sobiva MusicCasti bassikõlari ja seda stereopaari omakorda grupeerida ühe või mitme kõlariga. Või ühendada MC50 või MC20 hoopiski Yamaha Soundbar 400 tagakõlari(te)ks. Neid kooslusi saab edaspidi kasutada ka „ühe” Bluetooth- või Apple Airplay kõlarina. Lühidalt öeldes – mida rohkem kõlareid ja tubasid, seda põnevam on. MusicCast toetab ka enamikku, et mitte öelda kõiki striiminguteenuseid.

Neljakesi koos

Kui katsetasime seda kõike nelja kõlariga – kaks MC20-t, üks MC50 ja Soundbar 400 –, sai selgeks, et MusicCasti plussiks on paindlikkus sobivate konfiguratsioonide koostamisel, aga nende muutmine on juba keerulisem. Kui näiteks ühendada kaks MC20-t kodukino tagakõlariteks, ei saa neid enam kasutada stereopaarina, või vastupidi. Teisisõnu: kui juba on mingid kõlarikooslused tehtud, siis uute loomiseks või kõlarite eraldi kasutamiseks tuleb need virtuaalsed komplektid kõigepealt n-ö lõhkuda ja siis uued teha. See aga päris ühe nupuvajutusega ei käi ja neid komplekte ei saa ka kiirvalikute alla salvestada. Plusside hulka liigitub aga kindlasti see, et kui süsteem on kord paigas, siis töötab see tõepoolest mingisuguste üllatusteta.

Kui välimuselt võiks mõlemad saada hindeks viis, siis heli poolel jääb maksimumist veidi puudu. Olgugi et tegemist on suhteliselt pontsakate kõlaritega, ei kostu sealt just kuigi madalat bassi. Helipilt, mis pole tervikuna üldse halb, meenutab sokisahtlit, kuhu on mahutatud mõned sokipaarid liiast ja siis sahtel ruttu kinni lükatud. Kõla on steriilselt tihe: selles on kõik justkui olemas, aga kokkusurutud või kompaktsel viisil. Seadistustest leiab kolmeribalise ekvalaiseri ning bassivõimenduse režiimi, aga heli iseloomu need ei muuda.

Kokkuvõte

Ainult Bluetooth-kõlariteks leiab teisigi, kuid MC20 ja MC50 võlu on just MusicCasti lõpututes võimalustes.

Yamaha MusicCast 20 (WX021) - hinne:4

ne: 4Hind: 259 €; Müügil: Digisound; Valjuhääldid: 9 cm (3–1/2”) ja 3 cm (1–1/8”); Summaarne võimsus: 40 W; Liidesed: Ethernet; Mõõtmed: 150 x 186 x 130 mm; Kaal: 2,2 kg

Yamaha MusicCast 50 (WX-051)

Hind: ...; Müügil: Digisound; Valjuhääldid: 2 x 10 cm (3–7/8”) ja 2 x 3 cm (1–1/8”); Summaarne võimsus: 70 W; Liidesed: Ethernet, digitaalne (optiline), 3,5 mm stereopesa, RCA liinisisend; Mõõdud: 400 x 123 x 200 mm; Kaal: 4,5 kg; Juhtmevaba ühendus: Wi-Fi (2,4 / 5 GHz), MusicCast stereo, MusicCast surround, AirPlay (v.1), Bluetooth v.4.2 (EDR/A2DP, AVRCP); Failivormingud: MP3 / WMA / MPEG-4 AAC: kuni 48 kHz / 16-bit; ALAC: kuni 96 kHz / 24-bit; FLAC / WAV / AIFF: kuni 192 kHz / 24-bit

Kirja pani Glen Pilvre

06.12.2018 00:00
Värske kraam

Kommentaarid


©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.