Internet ja laenud 19

Digividinad iseloomustavad meie igapäevast elu – nutikell käel, nutiseade näpus. Mõnda indiviidi võib nutiseade viia ka laenude juurde, sest laenud on kättesaadavad internetist. Või kas peaksid olema? Käesolevas artiklis tahan jagada mõnda mõtet laenude kohta. Täpsemalt öeldes, laenude kohta, mida saab taotleda internetist ning mis jäävad silma kõrge intressi poolest.

Internet ja laenud

Väikelaen

Mis siis on väikelaen? Või mis väikelaen olema peaks? Väikelaen on tagatiseta laen xlaen.ee/vaikelaenud/, mis on keskmiselt vahemikus 500€ - 15 000€. Laenuperioodiks on 6 kuud kuni 6 aastat. Eelmainitu käib krediidiasutuste poolt pakutud väikelaenu kohta. Krediidiasutused on maakeeli öeldes pangad. Kaarte segavad krediidivahendajad, kes oma veebilehel pakuvad samuti laenutoodet nimega väikelaen. Krediidivahendajate väikelaenu minimaalne summa võib alata juba 100-st eurost ning küündida kümne tuhande euroni. Krediidivahendajad ei ole ilmtingimata kiirlaenu pakkujad, kuid on ka kiirlaenu pakkujaid, kelle tootevalikus on väikelaen. Milles siis küsimus? Küsimus on selles, et väikelaenu pähe müüakse üsna erinevate omadustega laene. Näiteks intressid algavad pankade väikelaenudel 7-9 protsendist ning krediidivahendajatel 20-st protsendist. On ka erandeid, kus krediidivahendajate intress on võrdväärne või isegi parem kui mõnel pangal, aga nagu öeldud sai – see on erand. Krediidivahendajate väikelaenu potensiaali tasub otsida paindlikumast laenuperioodist. Lisaks on krediidivahendajate väikelaenul madalamad lepingutasud. Teine asi on see, et pakutakse laenutooteid nimega ilulaen, terviselaen, remondilaen või autolaen, aga sisult on tegu väikelaenuga. Sihtotstarbeline nimi on valitud vaid turunduslikel eesmärkidel. Mis krediidivahendajate poolt pakutud väikelaenu kasuks räägib on see, et neid on kergem taotleda ning nende laenu saab kiiremini kätte. Krediidivahendajate väikelaen ei ole halvem kui pankade väikelaen. Käesoleva kirjutise mõte ei ole eelistada ühte teisele, vaid rääkida mõnedest erinevustest, mis sama nimega laenutoote taga peituvad. Väikelaenu intressimäär on suurusjärgus 7 – 25% (pankadel algavad intressid 7-st protsendist ning muudel väikelaenudel 20-st).

Kiirlaen

Kiirlaen xlaen.ee/ on laen, mille saab kõige kiiremini oma pangakontole. Kui kiiresti? Laenutaotluse täitmine võtab aega mõne minuti ning kiirlaenu pakkujad teevad väljamakseid mitu korda tunnis. Seega võime rääkida tunnist ajast. Kiirlaenud on kuulsad kõrge krediidikulukusemäära poolest. Lisaks räägitakse meedias ka inimestest, kes on võlgu jäänud. On ka inimesi, keda kiirlaen on aidanud, aga nendest ei räägita. Pole intriigi. Millal on kiirlaenust kasu? Kiirlaenust on siis kasu, kui on kiiresti raha vaja. Näiteks kui oled õhtul reisile minemas, aga päeval lõhud prillid ning kiiresti on vaja raha uute prillide jaoks. Sellisel juhul on kiirlaen kiire laen, mis aitab kiiresti katta ootamatud väljaminekud. Miks on kiirlaenul nii kõrge intress ja krediidikulukusemäär? Kuna kiirlaenu on võimalik väga kiiresti saada, siis laenuandja kannab suuremat riski ning sellest tulenevalt on ka kõrge krediidikulukusemäär. Kõrge krediidikulukusemäär aitab õigesti laekunud tagasimaksetest kanda kulusid, mis tekivad võlgu jäänud inimestest. Nagu öeldakse: ‘’Kindlustunde eest tuleb masta’’. Minu isiklik arvamus kiirlaenu kohta on selline, et laenutootena on tal oma koht olemas meie ühiskonnas. Kui on kiiresti raha vaja, siis inimesel peaks olema võimalus kiiresti raha saada. See ei kehti iga inimese kohta, aga siiski, me ei saa keelata vastutustundlikele inimestele võimalust kiiresti raha saada. Probleemid kiirlaenuga tekivad siis, kui inimene ei suuda laenu tagasi maksta ning halvimal juhul kaotab oma vara. Et selliseid olukordi vältida saab seaduseandja kehtestada aina kõrgemaid sätteid, mis dikteerivad, mis nõudeid inimene peab täitma, et laenu saada. Siin on aga oht ülereguleerimiseks. Eestis tihtipeale reguleeritakse lihtsad asjad üle. Viimase 10 aastaga on mitu Euroopa Liidu direktiivi ning siseriiklikku seadust jõustunud, mis on tõhustanud laenuandjate kontrolli laenutaotlejate üle.

Krediidikonto

Krediidikontoxlaen.ee/krediidikonto/ on virtuaalset krediitkaarti meenutav laenutoode. Toimib ta nii, et laenutaotleja avab endale krediidikonto ning pärast seda ta saab krediidikontolt väljamakseid teha oma isiklikule pangakontole. Väljamakseid saab teha igal ajal. Ka öösel. Krediidikontol on laenulimiit, mis on krediidikonto suuruseks, näiteks 1000€. Sellest tuhandest võib korraga kanda oma pangakontole kas kogu summa või mingi osa. Sisuliselt saab väljamakseid teha nii kaua, kui raha jätkub. Põhimõtteliselt ongi nii, et inimene saab endale raha kanda kui tahab. Erinevus krediidikonto ja kiirlaenu või väikelaenu vahel on see, et intress hakkab alles siis jooksma, kui raha on kantud krediidikontolt isiklikule pangakontole. Nii kaua, kui ülekannet pole tehtud, ei jookse ka intress. Võrdluseks aga väikelaen või kiirlaen, kus intress hakkab siis jooksma, kui raha on kantud laenutaotleja pangakontole. Mõned kiirlaenu pakkujad ei paku enam kiirlaenu, vaid kiirlaen on asendunud krediidikontoga. Intressimäär on suurusjärgus 30 – 50%.

Kokkuvõte

Iga laen on finantskohustus. Enne laenu võtmist tuleks endale teadvustada, kas laenu võtmise põhjus on piisavalt suure kaaluga, et end siduda lepinguga, sest lepingust tekivad õigused ja kohustused, mida tuleb austada ning täita.

Lõpetuseks jagaks 2 nippi laenude kohta:

1. Proovige erinevaid laenukalkulaatoreid. Laenupakkujate veebilehtedelt leiab tihti kirja: ‘’intress alates x’’. See tähendab, et kui Teil on kõrge palk ning korrektne makseajalugu, siis Te võite saada madala intressiga laenu. Reaalsem on saada laenu selle intressiga, mis on omane laenupakkuja veebilehel olevale laenukalkulaatorile. Seega, tuleks proovida erinevaid laenukalkulaatoreid ning täita laenutaotlusi, sest siis saate teada, mis intressiga laenu Teile antakse, kui suur on konkreetne kuumakse ning kui suur on kogu tagasimakse. Laenutaotluse täitmine ei kohusta Teid veel laenu võtma. Alles pärast laenutaotluse täitmist küsitakse Teilt, kas soovite kinnitada laenu.

2. Internetis on laenu lepingutasu odavam kui kontoris. Laenude lepingutasu on internetis madalam kui kontorisse minnes. Vahe võib küündida mitmekümne euroni.

Rohkem infot laenude kulukuse, parimate pakkumiste ning lepingutasude kohta leiate siit:xlaen.ee/

Kirjutas: Christopher Tammet, jurist ja Xlaenu autor.

26.05.2018 00:00
Sisuturundus

Kommentaarid

Terje Riputs 8 kuud 3 nädalat tagasi
Hea ja põhjalik!
Maria 2 kuud 2 nädalat tagasi
Tere kõigile!
Ma olen Maria, kes elab praegu Tartus. Ma olen praegu lesk kahe lapsega ja ma olin märtsis finantsolukorras ja ma pean refinantseerima ja oma arveid maksma. Üritasin otsida laene erinevatelt laenuettevõtetelt nii era- kui ka ettevõtluses, kuid mitte kunagi edukalt, ja enamik panku lükkas minu krediidi tagasi. Aga nagu Jumal seda oleks, tutvustasin ma Jumala mees erasektori laenuandja, kes andis mulle 80 000 euro suuruse laenu, ja täna olen ettevõtte omanik ja mu lapsed teevad seda hästi, kui peate võtma ühendust mis tahes ettevõttega, kes soovib tagada laenu tagatiseta, krediidi puudumise kontroll, mitte-allkirjastaja, kellel on vaid 2% intressimäär ja paremad tagasimaksekavad ja ajakava, palun võtke ühendust Dante Paolaga e-posti teel: dantecooperativehelp@hotmail.com Ta ei tea, et ma seda teen, kuid olen nüüd väga õnnelik ja otsustasin lasta inimestel teda rohkem teada saada ja ka ma tahan, et Jumal teda rohkem õnnistaks. Saate temaga ühendust võtta: e-posti aadressil: dantecooperativehelp@hotmail.com kiireks vestluseks või whatsapp / +35677926593

Tänan
Maria
Mariale 2 kuud 1 nädal tagasi
80000 eurot laenu? Ostid omale uue kodu? 2% intress lõhnab pettuse järgi. Parem võtta väiksem summa. Näiteks lehelt superlaen.ee leiab palju erinevaid laenupakkumisi.
Truchon.alexandre@hotmail.com 2 kuud tagasi
Laenud on kohe kättesaadavad kõigile taotlejatele.
Projektide rahastamiseks saate kuni 800 000 €. Palun võtke mind kõik oma rahalised probleemid, sest mul on suur kapital ja nõustun, et aidata kõiki ausad inimesed.
Minu e-post:( Truchon.alexandre@hotmail.com)

Melissa Nicholas 1 kuu 3 nädalat tagasi
Tere kõigile, ma loodan, et te kõik olete okei? Minu nimed on proua Melissa Nicholas, ma tulen Kansasist, paar kuud tagasi imeti mul halb finantsolukord ja ma vajasin kiiret laenu, et maksta oma arved ja saada tagasi oma jalgadele rahaliselt, kuna minu praegune finantsolukord minu pank keeldus anda mulle laen, nii et mul jäi muud võimalust kui otsida tagatiseta laenu internetis, minu uurimistöö käigus olin pettuse ohver ja ma kaotasin peaaegu 750 dollarit ning mul oli rohkem probleeme ja ma andsin rohkem probleeme kuni loodan laenu saamist, kuni ma postituse postituses leidsin, oli Charlestoni osariigi hr Frank'i jagatud tunnistus, mis annab tunnistust sellest, kuidas ta pärast postituse lugemist sai Kathy Finance Inc.-lt 50 000 dollarit. e-post: (kathyrichardfinance@hotmail.com) postituses jagatud kontakt, minu tagatiseta laenutaotlus 350 000 dollarit kinnitati 72 tunni jooksul pärast minu taotlust ja minu laen maksti minu pangakontol ilma igasuguse tegemata.

Ma tahan väljendada oma sügavat tänu ja soovitada ka laenu taotlejatele, et nad oleksid väga valvsad, sest seal on palju pettureid, kelle ainus eesmärk on pettus süütute laenutaotlejate vastu, nii et te peate olema ettevaatlikud ja valvsad. kes vajavad laenu Soovitan Kathy Finance Inc-i, saate ühendust võtta e-posti teel: (kathyrichardfinance@hotmail.com)

Tänan teid oma tunnistuse lugemise eest, soovin teile õnne.

Teie,
Melissa Nicholas.
Kim Morse 1 kuu 3 nädalat tagasi
{Code360 Loan}
Küsi kiire ja mugav viis arvete maksmiseks
uuendades oma projekti rahastamist odavaima hinnaga
2%? võtke meiega ühendust täna: Code360optionsloancompany@gmail.com laenates raha 48 tunni jooksul.
Praegu pakume õppelaenu, ärilaenu,
Hüpoteek, põllumajanduslaen, isiklik laen, auto laen jne.
vajab erilist huvi pakkuvat krediiti. Olen registreeritud sertifitseeritud
laenuandja. Legit, võite võtta ühendust meie klienditoega täna, kui olete huvitatud laenust, e-post: helpdesk@xtradeoption.com

Laenuvormid
(1) Nimed:
(2) Sünniaeg:
(3) Sugu:
(4) Minu perekonnaseis:
(5) Aadress:
(6) Linn:
(7) Ja riik / provints:
(8) Postiindeks /
(9) Riik:
(10) Telefon:
(11) Minu e-post:
(12) laenu eesmärgiga:
(13) Laenu suurus:
Võta ühendust laenuametniku e-posti teel: (Code360optionsloancompany@gmail.com) ja teabe saamiseks võtke ühendust meie veebiaadressiga: xtradeoption.com/banking/

Jumal õnnistagu,
Pr Kim
Ted 1 kuu 2 nädalat tagasi
Me oleme siin Saksamaal, nii et te rõhutate sujuvalt
täitke laenu kujul

Pakume laene ärilistel või isiklikel eesmärkidel, intressimääraga 3%. Kui jah, siis e-kiri koos järgmise teabega

* Täisnimi: .................................
* Nõutav Laenusumma: ..............
* Pikkus: ............................
* Riik: ......................................
* Telefon: ...................................
* Amet: ................................
* Kuu sissetulek: ........................
Teie rahulolu ja rahaline edu on meie eesmärk
EMAIL :: Muuda
tedmoorbyhelpssloanfirm01@gmail.com
Ole kiire ja ma loodan, et võite usaldada
Kim Morse 1 kuu tagasi
(Code360 laen)
Kas otsite ettevõtluslaene, isiklikke laene, eluasemelaene, autosid
Laenud, õppelaenud, võlgade konsolideerimise laenud, tagatiseta laenud, äri
Kapitalilaenud jne. Või sulle ei anta laenu pangalt või finantsasutuselt
Vähemalt üks põhjus on teie jaoks õige koht
Makske oma krediidi lahendus!
Olen eraõiguslik laenuandja. Laenan raha ettevõtetele ja üksikisikutele.
Madalad intressimäärad ja taskukohased hinnad
2% määr
Kas olete huvitatud? Krediiditoimingute jälgimiseks võtke meiega ühendust
Ülekanne 48 tunni jooksul. E-post: helpdesk@xtradeoption.com
Jah
Saada meile e-kiri @ :( Code360optionsloancompany@gmail.com) Ja lisateabe saamiseks meie kohta külastage meie veebiaadressi: xtradeoption.com/banking/
Tänan teid ja Jumal õnnistagu sind

Austus,
Pr Kim
Feliciano Bermudez 1 kuu tagasi
Ma olen Feliciano Bermudez, ma sain selle firma 750 000 dollari suuruse laenu. Kas teil on vaja kiiret ja legitiimset laenu? Kui jah, siis palun võtke ühendust: macroloanfirm.everyday@gmail.com. Nimi: Riik: Nõutav kogus: igakuine sissetulek: Laenu kestus: pöörduge tagasi e-posti teel: macroloanfirm.everyday@gmail.com
Mariza 4 nädalat 1 päev tagasi
(maruisdumon01@gmail.com) Sveiki jums visiem: Mans vārds ir Marija, un es piedāvāju naudu aizdevumiem cilvēkiem, kuri ir vajadzīgi, un sabiedrībā, kas atrodas finanšu krīzē. Sazinies ar mani, izmantojot savu e-pasta adresi, par visiem jūsu kredīta pieteikumiem līdz 10 000 - 5 000 000 €. Ikvienam jāsazinās ar mani, nosūtot man savu e-pasta adresi, lai varētu atbildēt. Sazinieties ar mani pa pastu: (maruisdumon01@gmail.com)
Mariza 4 nädalat 1 päev tagasi
(maruisdumon01@gmail.com) Sveiki jums visiem: Mans vārds ir Marija, un es piedāvāju naudu aizdevumiem cilvēkiem, kuri ir vajadzīgi, un sabiedrībā, kas atrodas finanšu krīzē. Sazinies ar mani, izmantojot savu e-pasta adresi, par visiem jūsu kredīta pieteikumiem līdz 10 000 - 5 000 000 €. Ikvienam jāsazinās ar mani, nosūtot man savu e-pasta adresi, lai varētu atbildēt. Sazinieties ar mani pa pastu: (maruisdumon01@gmail.com)
Mariza 4 nädalat 1 päev tagasi
(maruisdumon01@gmail.com) Sveiki jums visiem: Mans vārds ir Marija, un es piedāvāju naudu aizdevumiem cilvēkiem, kuri ir vajadzīgi, un sabiedrībā, kas atrodas finanšu krīzē. Sazinies ar mani, izmantojot savu e-pasta adresi, par visiem jūsu kredīta pieteikumiem līdz 10 000 - 5 000 000 €. Ikvienam jāsazinās ar mani, nosūtot man savu e-pasta adresi, lai varētu atbildēt. Sazinieties ar mani pa pastu: (maruisdumon01@gmail.com)
Mariza 4 nädalat 1 päev tagasi
(maruisdumon01@gmail.com) Hello to all of you: My name is Maria and I offer loans of money to people in need and in the community who are in a financial crisis. Contact me via my email address for all your loan applications up to 10,000 - 5,000,000 €. Everybody should contact me sending me his email address so I can respond. Feel free to contact me by mail: (maruisdumon01@gmail.com)
Mariza 4 nädalat 1 päev tagasi
Kas teil on vaja rahalist abi? Kas teil on vaja seaduslikku 3% intressimäära laenu? Kas teil on vaja ärilaenu? Kas teil on vaja laenu, et osta maja, autot, tasuda oma arved ja võlad? Kas probleemide lahendamiseks on vaja raha? Kui jah, siis palun taotle meilt nüüd laenu, täites allpool toodud üksikasjad ja tagastades meile e-posti teel:

maruisdumon01@gmail.com


Nimi:
Vajalik laenusumma:
Term:
Telefon:
sugu:
Vanus:
amet:

e-mail:
maruisdumon01@gmail.com

Me asume siin Saksamaal ja loodame, et võite usaldada meie laenufonde
Mariza 4 nädalat 1 päev tagasi
Kas teil on vaja rahalist abi? Kas teil on vaja seaduslikku 3% intressimäära laenu? Kas teil on vaja ärilaenu? Kas teil on vaja laenu, et osta maja, autot, tasuda oma arved ja võlad? Kas probleemide lahendamiseks on vaja raha? Kui jah, siis palun taotle meilt nüüd laenu, täites allpool toodud üksikasjad ja tagastades meile e-posti teel:

maruisdumon01@gmail.com


Nimi:
Vajalik laenusumma:
Term:
Telefon:
sugu:
Vanus:
amet:

e-mail:
maruisdumon01@gmail.com

Me asume siin Saksamaal ja loodame, et võite usaldada meie laenufonde

©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.