Head igavad telefonid 2

Nokia on mobiiliäri Škoda Nokia uutel mudelitel on kiireima protsessori, parima ekraani ja säravaima disaini asemel korralik koostekvaliteet, puhas Android ja aku, mis kestab muretult 24 tundi. Need on veidi igavad, aga head telefonid.

Head igavad telefonid 2

Kõik on juba harjunud sellega, et kui mõni uus telefon müügile tuleb, on sellele külge poogitud terve hulk n-ö erilisi funktsioone, mida kellelgi teisel väidetavalt ei ole. Üksteise võidu üritavad tootjad ostjaid meelitada küll superkaamerate ja tehisintellekti poolt kontrollitavate vidinatega, mille kasutegur telefoni igapäevasel kasutusel lõppkokkuvõttes väga kasinaks osutub.

Seda suurem oli minu üllatus, kui testimiseks sattusid kätte Nokia kaks uut mudelit. Ei mingeid kellasid ja vilesid ega ennenägematuid funktsioone. Lihtsalt telefonid, või siiski…

Nokia 7 Plus

Alustame Nokia 7 Plusiga. Nagu nimestki võib järeldada, on see suuremat sorti mudel. 6tollise HD+ ekraaniga, mille külgede suhe on 18 : 9. Ekraan on selge ja kirgas ning isegi kõige eredama päikesevalgusega pole sellelt info lugemine vaevarikas. Värviedastus on samuti ilma seadistamata loomulik ning lisaks võimaldab telefon ka ekraani poolitamist, kuid rakendusi, mis seda toetavad, on kahetsusväärselt vähe.

Siseelu jooksutab Snapdragon 660 protsessor, mis pole küll lipulaev, aga selle kiirus on antud telefoni puhul siiski muljetavaldav. Kõik operatsioonid on tõeliselt kiired ja sujuvad, ei mingit jõnksutamist ei kerimisel, video vaatamisel ega isegi mängimisel. Kaasa aitab veel 4 GB muutmälu ning loomulikult AndroidOne’i operatsioonisüsteem. Ainuüksi operatsioonisüsteemi pärast tasub seda telefoni osta, sest AndroidOne tagab kaks aastat süsteemivärskendusi ning kolm aastat turvapaikasid.

Märkimisväärne on ka suur 3800 mAh aku, mis katsetamisel rahulikult 24 tundi vastu pidas. Kui oleksin asukohamääramise ja muud lisaseaded välja lülitanud, nagu normaalsed inimesed seda teevad, oleks see veelgi kauem kestnud.

Nüüd aga kõige olulisem, seda telefoni on äärmiselt meeldiv ja mugav käes hoida. Sellel pole ümaraid servi, need on veidi nurgelised ja see annab hea kindlustunde, kui telefoni laualt võtta või käes hoida. Tagumine kaas on kaetud kummilaadse kattega, mis pole libe, nagu viimase aja klaaskattega telefonide probleemiks on.

Tagakaanel asuv sõrmejäljelugeja on ümmargune ning asetseb parajal kõrgusel. Kaamerate all. Kaameraid on Nokia 7 Plusil kolm. 16 MP selfikaamera ja 12 ning 13 MP tagumised lainurk ja kahekordne suum. Kes otsivad nendes kaamerates midagi erilist, peavad kahjuks pettuma. Need on täiesti keskpärased ja erinevate veidrustega, aga ajavad asja ära.

Nokia 6.1

Nokia 6.1 on veidi väiksem mudel, 5,5tollise 18 : 9 suhtega FullHD-ekraaniga telefon. Sisemuses tuksub Snapdragon 630 protsessor koos 3 GB muutmäluga ning kõrvuti võrreldes ei olnud see kooslus Nokia 7 Plusist karvavõrdki aeglasem. Operatsioonisüsteemiks on samuti AndroidOne.

Telefoni kest on sarnaselt 7 Plusiga üleni alumiiniumist ning ka sellel telefonil ei ole servad ümarad, mis teeb laualt võtmise ja käes hoidmise vägagi kindlaks. Ka tagumine kaas on alumiiniumist. Ainuke miinus selle kesta puhul on külmus. Kui ikka õues jahedam on, hakkavad pikemad kõne puhul sõrmed külmetama.

Tagakaanel asetsev sõrmejäljelugeja on paigutatud veidi liiga madalale ja kasutamise algfaasis kippus sõrm tabama hoopis välklampi, mis on ikkagi parem kui kaamerat. Kaameraid on Nokia 6.1-l kaks, 8 MP selfikaamera ja 16 MP tagumine kaamera. Sarnaselt 7 Plusiga ei ole ka neis midagi erilist. Need teevad oma tööd enamiku ajast talutavalt keskpäraselt.

Kellele need on?

Kokkuvõtvalt võib öelda, et need Nokia mudelid on inimesele, kes otsivad head ja vastupidavat telefoni. Neil on kahe SIM-kaardi tugi, millest ühe võib asendada SD-kaardiga. Neil on alles tavaline 3,5 mm kõrvaklapipesa ning mõlemal telefonil ka kiirlaadimine.

Akud peavad rahulikult 24 tundi vastu, mis teeb rõõmsaks iga nutitelefoni kasutaja. Peamine on aga see, et need telefonid on olemuselt lihtsad. Ei tule kaasa tootja poolt mõttetuid lisaprogramme, mida tunde eemaldama peab, ega kahtlase väärtusega lisafunktsioone, mille tundmaõppimine võhmale võtab.

HINNE MÕLEMALE 4,5

KOKKUVÕTE

Nokia 7 Plus ja 6.1 on hästi disainitud vastupidavad ja igavalt head telefonid inimesele, kes tahab modernset nutitelefoni, mitte kombaini.

Nokia 7 Plus

Ekraan: 6" 2160 × 1080 IPS LCD; Protsessor: Qualcomm Snapdragon 660; Muutmälu: 4 GB; Sisemälu: 64 GB + MicroSD kuni 256 GB; Kaamera: 12 MP + 13 MP tagumised, 16 MP esimene; Kahe SIM-kaardi tugi; Opsüsteem: Android 8.1

Nokia 6.1

Ekraan: 5,5" 1920 × 1080 IPS LCD; Protsessor: Qualcomm Snapdragon 630; Muutmälu: 3 GB; Sisemälu: 32 GB + MicroSD kuni 256 GB; Kaamera: 16 MP tagumine, 8 MP esimene; Kahe SIM-kaardi tugi; Opsüsteem: Android 8.1

Autor: Aigar Lusti

04.07.2018 00:00
Järele proovitud

Kommentaarid

Aivar 1 aasta 1 kuu tagasi
Hea et lugu siin olemas on. Ajakirja 29 lehekülg on vist pleegitusmasinas käinud, igaksjuhuks triikrauaga ei proovinud, kas valge tekst muudab värvi.
Silver 1 aasta 1 kuu tagasi
Sekundeerin Aivarit. Kollase ja sinise kontrast on vägagi esile tõstetud leheküljel 29. :D

©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.