SA MAKSAD LIIGA PALJU! 2

Tõenäoliselt maksad oma mobiilioperaatorile rohkem, kui peaksid. Loe, kuidas ma sain senisest parema paketi, mis maksab kolm korda vähem.

SA MAKSAD LIIGA PALJU!

Elasin aastaid õndsas teadmatuses. Mul polnud õrna aimugi, mitu minutit või tundi ma telefoniga räägin, kuid palju andmesidet ja SMSe kulutan, kui suured on mu telefoniarved ning mida nende eest vastu saan. Teadsin vaid, et olen Telia klient ja et mu arveid tasus ettevõte.

Kõik see muutus käesoleva aasta alguses, kui tekkis vajadus number enda nimele registreerida. Logisin Telia iseteenindusse ja vaatasin, milline pakett ja hinnasilt mu numbri küljes ripub. Selgub, et see võimaldas fikseeritud tasu eest kasutada kuni 15 GB andmesidet. Sellele lisandusid interneti kasutamine teistes ELi riikides; kõned Telia mobiilivõrgus, kõned teistesse mobiilivõrkudesse, kõned lauatelefonidele ja mobiil-ID kasutustasu.

Mu telefon on hea isuga ja sööb kuus 50-60 GB andmeid, aga kuna reeglina viibin mõnes Wi-Fi-võrgus, läheb sellest mobiilse interneti arvele kõigest 1–2 GB ehk kümnendiku sellest, mille eest Telia kuust kuusse arveid väljastas. Kõneminuteid vajan näpuotsaga, sest eestlasele kohaselt räägin vaid tungival vajadusel, lihtlausetega ja lühidalt.

Kui palju Telia selle rõõmu eest küsis? Andmeside eest 10,94 €, Mobiil-ID eest euro ja näpuotsaga kõneminuteid pealekauba. Ühtekokku andis see arvele summaks 14–17 €. Mõnel kuul ka paar korda rohkem, aga siis oli süüdi kaugemale viinud reisid ja rändlusteenuste krõbe hind.

KAS SEDA ON PALJU VÕI VÄHE?

See, kas miski on pikk või lühike, suur või väike, kallis või odav, sõltub kontekstist. Saamaks sotti, kas Telia küsib liiga palju, liiga vähe või parasjagu, uurin sõpradelt ja tuttavatelt, kui palju nemad mobiilside eest maksavad, mida nad selle eest vastu saavad ja millise operaatori kliendid nad on.

Algus pole just liiga julgustav. Esimene ütleb, et maksab ärikliendina Tele2-le ligi 22 € kuus, mille eest saab 5 GB internetti, tuhat kõneminutit ja SMSi.

Teine teatab, et maksab samale operaatorile eraisikuna samasuguse paketi eest peaaegu poole vähem ehk 12 €.

Kolmas kostab oma igakuiseks arveks 25 € ja operaatoriks Telia. Selle eest saab ta kasutada 7 GB internetti ja 120 minutit kõneaega.

Loe peatoimetaja Margo kogemusest lähemalt ja saa kasulikke nippe oma kulutuste optimeerimiseks maikuu Digist.

10.05.2018 00:00
Värske kraam

Kommentaarid

Asjahuviline 1 aasta 2 kuud tagasi
Tõepoolest kui küsida siis alati saab. Kas just -75% aga kindlasti on mõistlik enda kõnepaketid iga aasta üle vaadata kuna muutused toimuvad pakettide sisus väga kiirelt. Ehk on tõepoolest 25€ pakett võimalik saada 75% soodsamalt kuna näitena toodud pakett (küll 1500 kõneminuti, 60 roaming minuti ja 1000 smsiga + 7GB netti Eestis) on hetkel Elisas natuke üle 10 euri ärikliendile. sinna -30% juurde küsida ja saabki ligikaudu-75% säästu. Edu kõigile kauplemisel. :)
Klient 10 kuud 2 nädalat tagasi
Küsimus on mis sa selle teenuse eest tahad saada, kas hinda, mahtu või stabiilsust.
Minul on kogemusi kõigi operaatoritega:
1.Tele2 oli hea kuni ei pidanud arveid kontrollima, sest iga lisategevuse eest keevitati arvele juurde.
2.Elisa pika kauplemise peale sain 2 pereliiget ja 3eur +1200min+15gb netti+30min eus vastuvõetavad kõned tasuta.Telefon tasuta Samsung J3 2017a.
3.Telias sain Diil 12gb piiramatud kõned, sms eus +3,3gb eus või Telia eu 15gb, kõned sms hind 12eur.Pole kordagi Teliaga probleeme olnud va kui telefoniga mingi jama oli ja garantiis oli.

©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.