Banaani tagasitulek 2

Ettevaatust, kordussaade! Kui Nokia 1996. aasta liugklapiga kumerat 8110-t esitles, oli Soome telefonitootja kuulsuse tipus. Tänaseks on toonasest edust alles mälestus ja nostalgia näib olevat ainus, mis Nokia telefonidele veel tähelepanu suudab tõmmata. Eelmisel aastal ajaloo prügikastist välja kaevatud ja puhtaks klopitud 3310 saab samast kohast venna, kui maikuus tuleb müügile legendaarse 8110 uus versioon. Selle hind jääb allapoole 100 euro piiri.

Banaani tagasitulek

KaiOS

8110-l jookseb KaiOSi baasil loodud lihtsakoeline ja piiratud võimalustega opsüsteem Smart Features. Sellega saad hädapärast internetis surfata, saata ja vastu võtta e-kirju, importida kontakte ning sünkroonida oma kalendrit Outlooki ja Gmailiga. Lisaks saad tõmmata Facebooki, Twitteri, Google Mapsi ja küllap veel mõne äpi, aga ära oota sellist küllust nagu Androidi või iOSi rakendustepoes.

Liugklapp

Kas mäletad, kuidas kultusfilmi Matrix peategelane Neo 8110 kõnedele vastas? Tõmbas pöidlaga klapi alla ja kukkus lobisema, ka kõne lõpetamiseks pole vaja vajutada ühtki nuppu: lükka vaid klapp üles tagasi ja pista telefon taskusse. Lahe. Eriti siis, kui täna oleks aasta 1996.

Aku, mis kestab 25 päeva

Kui oled tüdinud sellest, et su telefoni aku annab otsad juba enne õhtut, võta teadmiseks, et 8110 1500 mAh aku peab ühe laadimisega vastu 25 päeva. Tõsi, seda vaid ooterežiimis, mõistliku kasutamise korral pead telefoni laadima kord või kaks nädalas.

Ekraan nagu lukuauk

Uuel 8110-l on 2,4tolline värviekraan ja kahemegapiksline kaamera, mis 2018. aastal ei vääri tähelepanu ega kannata kriitikat. Käesoleva sajandi tehnoloogiatest sisaldab see telefon 4G-d ja võimalust seda üle Wi-Fi oma arvutiga jagada.

13.04.2018 00:00
Värske kraam

Kommentaarid

Hillar 1 aasta 3 kuud tagasi
Lõpuks üks stiilne kõnepulk! Üle aastate võib uue telefoni ostmisest mõelda.
Kendy 1 aasta 2 kuud tagasi
Sellise isegi võiks võtta. Oleks iga päev stiilipidu.

©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.