Uus Xbox One tulekul

Nagu see oleks pidanud alguses olema

Uus Xbox One tulekul

Tuleb augustis

Microsoft kuulutas välja mängukonsooli uue versiooi Xbox One S, mis vahetab välja praeguse versiooni. One S on 40% väiksem kui praegune konsool ja sellel on sisseehitatud vooluadapter, eelmisel oli telliskivi mõõtu kolakas kaabli otsas. One S mängib täpsel samu mänge, mida tavaline originaalkonsool.

Uus pult ka

Välja vahetatakse ka pult, mida on parem käes hoida, mille pind on tekstuurne ning mis ühendub konsooliga Bluetoothi kaudu varasema 2,4 GHz asemel. Seega on seda lihtsam ka arvutiga ühendada. Lisaks on konsoolilt kadunud Kinecti port – enda vana juhtmevaba juhtimisseadet saab nüüd kasutada USB-adapteriga.

Hind on hea

One S tuleb müügile augustis hinnaga 300 USA dollarit. Meil sama summa aga tõenäoliselt eurodes ja võib-olla natukene kallimaltki. Hind aga on hea, sest uuel konsoolil on ka 4K-tugi, lubades mängida 4K Blu-ray-plaate, olles sellega üldsegi odavaim 4K Blu-ray-plaatide mängija.

Esimesena HDRi toega

One S-il on natuke võimsam protsessor, sest konsoolil on HDRi (High Dynamic Range) tugi. See tähendab, et mängudes on must mustem ja valge valgem, ilma selle juures detailsust kaotamata. Seda peavad aga mängud toetama ja alles mõned uued sügisel ilmuvad mängud toetavad seda. Samuti peab sul olema selle jaoks uus HDR-toega teler.

Project Scorpio

Microsoft kuulutas välja ka uue konsooli, esialgu ainult koodnimega Project Scorpio, mis mängib samuti ainult Xbox One’i mänge, kuid seda ka 4K-s. Tegu on ülivõimsa konsooliga, mille kohta on teada ainult natukene fakte – sel on kaheksatuumaline protsessor ja graafikajõudlust uskumatud 6 terafloppi (rohkem kui Nvidia GTX 980 graafikakaardil). Müügile tuleb see aga alles 2017. aasta lõpus.

digi_152_part.pdf
15.12.2017 00:00
Värske kraam

Kommentaarid


©Presshouse OÜ. Ajakirja Digi kodulehel www.digi.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.